Op. Dr. Sezgin ÖZTÜRK

İlk ve orta öğretimini Bulgaristan’da tamamladıktan sonra 1989 yılında İzmir’e göç edip, lise öğrenimimi burada tamamlayıp 1998 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp fakültesinden Tıp Doktoru olarak mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapıp KBB Uzmanı oldu. İhtisası ve sonrasında çok sayıda bilimsel çalışmaya katılmış olup, bilimsel makaleler yazmıştır. Bu süreçte tüm KBB ameliyatlarında deneyim kazanıp başarılı olmuştur. 2002-2005 yılları arasında Erzincan Devlet hastanesinde mecburi hizmetini yaptıktan sonra 7 yıl süreyle İzmir’in ilk KBB Dal merkezi EfesKBB Dal merkezinde çalışıp başarı göstermiştir. 2 yıl Ekol Hastanesinde, 1 yıl da Özel Karataş hastanesinde görev yaptıktan sonra İzmir’de kendi kliniğini açmıştır. Halen serbest hekim olarak devam etmektedir.

Burun estetiği ve tüm burun ameliyatları konusunda deneyimli olup, 25000 üzerinde operasyon yapmıştır. Son yıllarda Piezo teknolojisini bu ameliyatta kullanmaktadır. Bu süreçte burun ameliyatlarında kendi alanında saygın ustaların düzenlediği tüm kurs ve kongrelere katıldı. TKBBV, TRV, TFPC, EFPSC derneklerinin üyesidir.

Thermal welding ile Bademcik ameliyatlarını İzmir’de ilk yapanlardandır ve bu alanda tecrübelidir. Sinüzit ameliyatlarını endoskopik yöntemle shaver kullanarak yapmaktadır, kepçe kulak (Otoplasty) ve Lazer ile ses teli cerrahilerinde deneyimlidir. 1000’e yakın kulak zarı ameliyatı yapmıştır. Bugüne kadar malpraktis ve ciddi komplikasyon yaşamamıştır.

Socials