Kişiye Özel Rinoplasti-Specialrinoplasty-Dr Sezgin Ozturk

Kişiye Özel Rinoplasti (Specialrinoplasty)

Her burnun problemleri ve yapısı farklıdır. Başta cilt, kıkırdak ve kemik yapıları kişiden kişiye farklılık gösterir; bunun yanında burun tipleri yaşa , cinsiyete ve ırklara göre de farklılık gösterir. Hepsinden önemlisi tıpki yüz yapılarımızın farklı olması gibi beğenilerimiz de farklıdır. Dolayısıyla rinoplasti kişiye özel yapılmalıdır.

Biz specialrinoplasty olarak tanımladığımız tarzı uygulamaktayız. Bunu açacak olursak en başta kişiyi bize getiren ve onu rahatsız eden şikayetlerine bakarız. Bu anlamada hastayı dikkatli ve sabırlı dinlemek çok önemlidir. Bu şikayetin ne kadar gerçekçi olduğu, uygulanabilir ve sonuçtan hastanın mutlu olup olmayacağını değerlendirilir. Daha sonra burun yapısı incelenir, cilt özelliği ve  mevcut patolojileri ortaya konur. Sonraki aşamada hastanın fotoğrafları ile birilikte bilgisayar ortamında hasta ile beraber analiz edilir ve tartışılır. Seçilmesi gereken teknik ve burunda uygulanacak işlemler kararlaştırılır.

Burada her zaman hastanın fonksiyonlarını olumsuz etkilemeyecek ve görsel olarak en iyi sonucu verecek hatta en az travmatik uygulama seçilmelidir. Ameliyata geçildiğinde operasyonu kısa sürede bitirmek ve en iyi sonucu alabilmek için değişik teknolojilerden faydalanmaktayız.

Ameliyat sonrası hasta bakımı hastanın konforlu süreç geçirmesi amacıyla gerekli takip ve bakımları yapılır.

Son olarak çok önemsediğimiz ve her zaman vurguladığımız gibi hastanın her aşamasında psikolojik desteğimizle yanındayız. Böylelikle rinoplastiyi her hastaya onu özel hissettirmek ve ona uygun burun oluşturarak ‘specialrioplasty‘ yapmaktayız.