Nomor Burun Estetiği

Nomor Burun Estetiği

Rinoplasti açık ve kapalı teknik olarak iki şekilde yapılır her iki teknikte de burun kemiğine azaltıcı yönde işlem uygulanır sıklıkla klasik törpüleme veya powerd enstrümanları kullanılır. Kemikler yanlardan kesilerek inceltilir ve buruna yeni şekli verilir.

Eskiden uygulanan işlemlerde hasta dokuları fazlaca travmatize edilirdi, operasyon süreleri uzundu bu da morarmayı arttıracak şekilde sonuç vermekteydi.

Morluk dendiğinde burun cildi üzerinde veya göz çevresinde şişliklerin eşlik edildiği kırmızıdan mürdüm moruna kadar giden renk değişimi olarak tanımlanabilir. bizim uyguladığımız yöntemde çok ince aletler kullanılarak supperiostal perikondrial planda çalışarak burun cildi ve kaslarına en az travma uygulanır. Operasyon sırasında sürekli baskı ve soğutma işlemi yapılır. Operasyon süresini kısaltmak için özel anestezi ilaçları ile kansız alan sağlanır. Önceden planlanan uygulamalar pratiğe dökülür. Ameliyat bitiminde burun içine birikebilecek kanın dışarı tahliyesini sağlayan kanüllü silikon kullanılır ve ameliyat sonrası kullandığımız özel ilaçlar kanamayı azaltır.

Operasyon tekniği dışında 24 saat boyunca her yarım saatte bir doğru şekilde uygulanan buz tatbiki de çok önemlidir.

Nomor tekniğinde sıfır morarma garanti edilememektedir. Ancak bu teknikte oluşabilecek morarmaları en aza indirir, çoğu zaman da engeller.